Wydarzenia roku 2022

BOŻE NARODZENIE – 2022.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowych w naszym kościele: budowniczym stajenki, p. Urszuli dekoratorce naszego kościoła, ofiarodawcą choinek i dekoracji świątecznych. Dzięki Wam nasz kościół wyglądał tak pięknie jak na zdjęciach poniżej. Bóg zapłać 🙂
 
RORATY – 2022.
      W czasie tegorocznych Rorat, naszemu adwentowym oczekiwaniu na Boże Narodzenie towarzyszyła postać św, Joachima, Świętego Dziadka Pana Jezusa, a zarazem małżonek, naszej świętej Patronki – św. Anny. Nasz święty Przewodnik każdego dnia przedstawiał nam jedną z historii biblijnych i zachęcał do częstego sięgania po Księgę Pisma Świętego. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym za liczny udział w naszym adwentowym oczekiwaniu na przyjście Jezusa podczas Mszy Świętej o godz. 6.00 i 18.00.
 
TARSYCJUSZ – 2022.
      We wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, w czasie Mszy Świętej o godzinie 18.00, dwóch naszych młodych parafian, chłopców, którzy jako kandydaci przygotowywali się do posługi ministranckiej, otrzymało z rąk Księdza Proboszcza kołnierze, które są znakiem przynależności do grupy ministrantów młodszych. Trzech ich starszych kolegów otrzymało alby ministranckie, które są strojem animatorów wspólnoty ministranckiej. Krzyż ministrancki symbol bycia Ministrantem Roku otrzymał ministrant z ósmej klasy Szkoły Podstawowej Jan Połap. Po zakończonej Mszy Świętej ministranci wraz ze swoimi rodzicami w czasie spotkania przy stole wspólnie świętowali wspomnienie swojego patrona.

Dziękujemy wszystkim naszym ministrantom za ich codzienną, gorliwą posługę przy ołtarzu Pana Jezusa. Wszystkich chłopców chętnych do włączenia się do wspólnoty ministranckiej zapraszamy do kontaktu z Ksiedzem Proboszczem.
 
Koncert 21. Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim.
      W niedzielę, 2 października gościliśmy w naszym kościele artystów w ramach 21. Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim. Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów organowych w wykonaniu pana profesora Władysława Szymańskiego oraz utworów wykonanych przez chór „Harfa” z Imielina.
 
Parafialne dożynki AD 2022
      W niedzielę, 11 września podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, wraz z naszymi rolnikami podziękowaliśmy za tegoroczne zbiory. Jak co roku, tak i tym razem, nasi rolnicy przygotowali dożynkową dekorację naszego kościoła, za którą jako wspólnota parafialna serdecznie dziękujemy!
 
Pielgrzymka zawierzenie na Górę św. Anny
      W sobotę, 10 września, odbyła się parafialna pielgrzymka do sanktuarium św. Anny znajdującego na Górze św. Anny. W pielgrzymce uczestniczyła ok. 200 osobowa grupa przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Podczas Mszy Świętej sprawowanej w bazylice sanktuarium, nowy proboszcz naszej parafii, ks. Sławomir Szweter, zawierzył wstawiennictwu św. Anny swoją posługę duszpasterza naszej parafii oraz całą naszą wspólnotę parafialną.
 
Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej
      W niedzielę 21 sierpnia 2022 odbyła się coroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Pielgrzymowało około 60 osób z naszej parafii.
 
Powitanie nowego Proboszcza
      W niedzielę 31 lipca 2022 o godzinie 11.00 odbyła się suma odpustowa, na której ks. Sławomir Szweter został wprowadzony przez Księdza Dziekana w posługę duszpasterską w naszej Parafii.
 
Pożegnanie Księdza Proboszcza Janusza Jarczyka
      W niedzielę 24 lipca 2022 po 22 latach posługi w naszej parafii pożegnaliśmy Księdza Proboszcza Janusza Jarczyka, który przechodzi na emeryturę. Z całego serca składamy Księdzu Bóg zapłać za wieloletnią posługę w naszej parafii.
 
XII Lędzińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
      W pierwszych dniach lipca (03.07.2022 – 07.07.2022) wyruszyła z naszej Parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku uczestniczyło w niej 80 pątników, wśród których były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W ciągu czterech dni pielgrzymi przewędrowali pątniczy szlak który prowadził z Zawiercia na Jasną Górę. Podobnie jak w poprzednich latach piąty dzień pielgrzymki był czasem pobytu na Jasnej Górze. Do pątników z pieszej pielgrzymki dołączyły osoby, które dojechały na Jasną Górę autokarem i swoimi samochodami. Droga Krzyżowa, a następnie Msza Święta sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w intencji pielgrzymów i naszej Parafii była ukoronowaniem czasu pielgrzymowania. Na zakończenie pielgrzymki, pątnicy w naszej parafialnej świątyni odśpiewali Bogu dziękczynne Te Deum Laudamus za piękną pogodę i bezpieczny czas pielgrzymowania.